А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми

опубліковано: 30 липня 2024 оновлено: 23 вересня 2024

30 липня – Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

Торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація, використання у збройному конфлікті, примусове жебрацтво. 

Небезпека може бути поруч. Перевіряйте інформацію! Проконсультуйтеся.

Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації – 116123 або 0800500335.

Вимушені переселенці в умовах війни є надзвичайно вразливими до потрапляння в ситуацію торгівлі людьми, трудову та сексуальну експлуатацію. Ці ситуації можуть проявлятися по-різному та торкнутися кожного.

«Не хотів рити їм траншеї… людей закопувати. Але вони погрожували, що знайдуть батьків і розстріляють їх» Якщо тобі це знайомо, не бійся звернутися по допомогу. Використання у збройному конфлікті – це незаконно.

«Душ на всіх тридцятьох один. Працюємо годин 14, а то й 16. Але заплатити обіцяють. Все ще…» Від трудової експлуатації може постраждати кожен. Якщо тобі це знайомо, не бійся звернутися по допомогу.

«Вітчим каже, треба гроші. Якщо скільки треба не зберем, додому краще не приходити. Буде злитись і може вдарити» Примусове жебрацтво – одна з форм експлуатації людини, від якої часто страждають діти. Якщо тобі це знайомо, або ти став свідком цього злочину, звернись по допомогу.

«На кордоні зібрали документи – паспорта я більше не бачила. Розвезли по будинках й змусили відпрацьовувати за утримання» Від сексуальної експлуатації може постраждати кожен. Якщо тобі це знайомо, не бійся звернутися по допомогу.

«Хазяїн квартири став хотіти грошей. Не платиш – вимітайся. Або плати собою…» Якщо тобі це знайомо, не бійся звернутися по допомогу. У тому, що сталося, немає твоєї вини.

Якщо вас змусили працювати без вашої на то волі, забрали документи, обмежили вашу свободу або передали іншим людям, а ви на це не погоджувались, знайте — ви потрапили в ситуацію торгівлі людьми та експлуатації. Це – злочин. Ви маєте право отримати офіційний статус постраждалого/постраждалої від торгівлі людьми. Що це надає? Які права ви маєте? Як це зробити? Куди звертатись за підтримкою та допомогою? Детальніше – у відео