А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Всесвітній день безпеки та здоров`я на роботі. Що це за день?

опубліковано: 25 квітня 2024 оновлено: 07 травня 2024

Значну частину нашого життя ми віддаємо роботі, тому дотримання безпеки на робочому місці – завжди актуальна тема, яка стосується кожного. Під час роботи ми не маємо втрачати свою працездатність та шкодити здоров’ю, але, на жаль, навіть в XXI столітті нещасні випадки на виробництві та професійні захворювання призводять до вражаючої кількості загиблих і постраждалих. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, Міжнародною організацією праці в 2003 році засновано Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі.

За даними МОП майже три мільйони працівників щороку помирають через нещасні випадки та захворювання, пов’язані з роботою. Більшість цих смертельних випадків, а це 2,6 мільйона смертей, стаються внаслідок професійних захворювань. Нещасні випадки на роботі спричиняють ще 330 тисяч смертей. Хвороби системи кровообігу, злоякісні новоутворення та захворювання органів дихання входять до трійки основних причин смертності, пов’язаної з роботою.

У цей день всі країни світу виступають спільно за гідну працю, яка є відображенням того, що життя і здоров’я людини є найвищою соціальною цінністю!

 

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВ’Я НА РОБОТІ?

1984 рік: У Канаді запроваджено відзначення Дня жалоби за загиблими працівниками після трагічної аварії на шахті в провінції Квебек, де загинули 26 шахтарів.

1991 рік: Національний день жалоби офіційно стає визнаним урядом Канади для вшанування пам'яті жертв нещасних випадків на роботі та підтримки боротьби за покращення умов праці.

2002 рік: Міжнародна організація праці (МОП) вирішила встановити Міжнародний день пам'яті жертв нещасних випадків на роботі. Це було першим кроком у визнанні глобального дня безпеки й здоров'я на роботі.

2003 рік: 91-а сесія Міжнародної конференції праці офіційно затвердила Всесвітній день безпеки та здоров'я на роботі, який щорічно відзначається 28 квітня.

Цей захід проводиться у рамках Глобальної стратегії МОП у сфері безпеки та здоров’я на роботі. Інформаційна діяльність є одним з основних напрямків Глобальної стратегії.

Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі є важливим інструментом щодо підвищення рівня інформованості про те, як сприяти підвищенню значення безпеки та здоров'я на робочих місцях.