Розвиток сімейних форм виховання та патронату
Триденний тренінг з підтримки та розвитку сімейних форм виховання та патронату над дитиною відбувся у Києві з 18 по 20 березня.
Серед учасників – керівники і спеціалісти соціальних служб, представники органів місцевого самоврядування та надавачі соціальних послуг 9 громад Київщини, зокрема Димерської громади.
Тренінг організував “БФ “СОС Дитячі містечка Україна” в межах проєкту "Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми".
Головна мета навчання – підвищення фахових компетентностей у сфері підтримки сімейних форм виховання та патронату на рівні громад.
“Першочергового – це право дитини на виховання в біологічній сім’ї. Але в разі неможливості – громади мають забезпечити влаштування в оточення, найбільш наближене до сімейного. Це важливий принцип, який ми донесли до представників громад. А втілювати це на практиці їм допоможуть знання, які вони отримали на тренінгу”, – зазначила Наталія Боровко, експертка та тренерка заходу.
Учасники опрацювали нормативно-правові засади, ознайомилися з принципами прийняття рішень щодо влаштування дітей, вивчили альтернативні форми догляду та критерії відбору кандидатів у патронатні вихователі. Розглянули національну систему влаштування дітей-сиріт, роль громад у захисті прав дитини та особливості надання соціальної послуги соціального супроводу сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, що позбавлені батьківського піклування.
Окрему увагу приділили темі розвитку дитини, віковим особливостям та визначенню її потреб. Практичні вправи допомогли відпрацювати командну взаємодію, комунікацію з сім’ями та застосування «м’яких навичок» у роботі.
"Тренінг дав чітке розуміння алгоритму впровадження сімейних форм виховання та послуги патронату. Практичні вправи допомогли структурувати знання та побачити шляхи їх застосування на місцях", – поділились учасники.
Тренінг відбувся в рамках проєкту "Мінімальний пакет інтегрованих соціальних послуг для сімей з дітьми", який впроваджується Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) UNICEF Ukraine та Консорціумом партнерських організацій за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку через Німецький банк розвитку (KFW). В консорціум входять: Українська мережа за права дитини, СОС Дитячі Містечка Україна, ГО "Соціальна Синергія" та Українська освітня платформа.





