А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Обережно повінь

опубліковано: 24 квітня 2024 оновлено: 08 травня 2024

                                                   

      Серед надзвичайних ситуацій  природного походження  найчастіше трапляється такі явища  як підвищення рівня ґрунтових вод, повінь, паводки.

     Повінь – фаза водного режиму річки, яка щороку повторюється в один і той самий період року, характеризується найбільшою водністю, високим і тривалим рівнем води. Найчастіше спостерігається  весною.

      Паводок-нетривале швидке підвищення водності річки, що утворюється під час інтенсивного танення снігу  чи випадіння сильних дощів. На відміну від повені, паводки виникають нерегулярно.

     Крім матеріальних збитків, небезпека повеней та паводків ще й  у тому, що розмивається,  гноєзбірники, сміттєзвалища, кладовища, внаслідок чого забруднюється нечистотами та різноманітним сміттям довкілля, харчові продукти, гинуть тварини.

     Під час  повеней та паводків може пошкодитись система водопостачання  та водовідведення, таким чином  відбудеться погіршення якості  питної води. Потоки води сприяють поширенню  мікроорганізмів та вірусів. Підтоплені райони та населенні пункти ідеальне місце для розмноження мікроорганізмів, інфекційних хвороб таких, як  сальмонельоз, дизентерія, гепатит, лептоспіроз, черевний тиф, сибірка, поліомієліт, паразитарні інфекції.

     Щоб уберегти близьких  Вам  людей  слід пам'ятати:

  •          Використовуйте для харчування лише продукти та консервацію, що зберігались у захищених  від підтоплень приміщеннях. Позбавтесь від продуктів та консервації  які були замочені водою або отримали ушкодження під час повені чи паводку;
  •           Не вживайте продукти невідомого походження;
  •           Для приготування страв потрібно застосовувати термообробку;
  •           При споживанні овочів, фруктів та ягід  добре промийте їх чистою водою  та обдайте окропом;
  •           Не пийте воду з відкритих джерел, а у випадку підтоплення, забруднення джерел  водопостачання для пиття та господарських цілей слід користуватися  тільки добре прокип’яченою  або фасованою водою;
  •           Проведіть ретельне очищення  та дезінфекцію  забруднених  приміщень, посуду і домашніх  речей;
  •           Дотримуйтесь особистої гігієни та гігієни житла.

У разі  будь яких ознак   інфекційного захворювання (підвищення температури тіла, лихоманка, головний біль, біль у животі, нудота, пронос, нежить, пожовтіння склер, очей, висипи на тілі) терміново зверніться за медичною допомогою.                        

     Вишгородська  районна філія  ДУ «Київський ОЦКПХ МОЗ»

 


1.  Рекомендації як діяти під час повені