А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Надання комплексної та своєчасної допомоги дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, є особливо актуальним у наш важкий час

опубліковано: 17 жовтня 2024 оновлено: 11 травня 2025

З метою додержання прав дітей на захист від усіх форм насильства Уповноважений Верховної Ради України з прав людини повідомляє. 

Відповідно до Концепції розвитку охорони психічного здоровя в України МОЗ запроваджено курс надання «Першої психологічної допомоги учасникам освітнього процесу під час і після завершення воєнних дій»: https://hryoutest.in.ua/courses/programa-pidvishchennya-kvalifikaciji-psihologichnoji-pidtrimki-dlya-osvityan-ta-batkiv

Психологами закладів освіти має здійснюватися моніторинг ознак, тенденцій, ризиків суїцидальної поведінки та проведення корекційно-відновлювальної роботи з учнями задля підтримки їх психоемоційного здоров’я, регулярно проводитися профілактичні заходи та індивідуальні бесіди в закладах освіти поліцейськими ювенальної превенції.

Працює Гаряча лінія запобігання самогубствам - Lifeline Ukraine 7333.

Є також онлайн-тренажер Національної поліції України «Психологічний тренажер для підлітків»: https://happymind.help/teen/ ,  який вже допоміг багатьом впоратися з психологічними труднощами, зменшити стрес та тривожність, підвищити емоційну стійкість і самосвідомість, сформувати позитивне ставлення до себе та навколишнього світу.

Бережіть ментальне здоровя своє та рідних. Прислухайтесь до своїх дітей, адже, якби нам не було тяжко – дитяча психіка найвразливіша, і найкраща допомога - запобігти непоправного.