А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Харчові токсикоінфекції

опубліковано: 12 серпня 2024 оновлено: 23 вересня 2024
Харчові токсикоінфекції – гострі хвороби з групи кишкових інфекцій, які виникають внаслідок уживання в їжу продуктів, що містять умовно-патогенні мікроби та (чи) їх токсини; характеризуються короткочасним перебігом із симптомами загальної інтоксикації та гострого гастроентериту.
Джерелом збудника найчастіше є люди, які займаються приготуванням їжі, інколи тварини і птахи хворі або здорові бактеріоносії. Вони виділяють збудників у довкілля з випорожненнями. Оскільки вказанібактерії дуже поширені в природі, джерело їх походження встановити часто не вдається.
За деяких обставин ним можуть бути особи, які мають гнійничкові захворювання шкіри, ангіну, бактерійний ринофарингіт, пневмонію.
Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує дотримуватись загальних рекомендацій.
• Відмова від вживання їжі сумнівної якості і свіжості, продукції, термін придатності якої добігає кінця.
• Купівлю виключно сертифікованих товарів, які пройшли санітарно-епідеміологічну перевірку. Особливо уважне ставлення треба проявляти до придбання молочних продуктів, риби, м'яса, копченостей, адже саме в таких продуктах найчастіше містяться спори хвороботворних бактерій.
• Дотримання норм та температурних режимів, які пред'являються до приготування сирих продуктів (особливо важливо в період перебоїв електропостачання)
• Оброблення різних продуктів на окремих поверхнях. Наприклад, сирі овочі і м'ясо слід різати на різних дошках. Розташовувати продукти на столі потрібно таким чином, щоб вони не стикалися один з одним.
• Миття рук та столового приладдя кожен раз при переході до приготування окремих страв.
• Кип'ятіння питної води, якщо немає впевненості в її безпеки для здоров'я.
• Термічну і антибактеріальну обробку посуду і столових приладів після кожного використання, а також полоскання останніх у холодній воді.