А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Як підтримувати щодня тих, хто поруч

опубліковано: 03 березня 2023 оновлено: 20 вересня 2024

Підтримуйте інших, щоб їм було комфортно поруч з вами. Ваш тон і навіть постава, манера спілкування впливають на те, як люди бачать вас і що відчувають – чи довіряють вам, чи виконують ваші поради, чи поводяться спокійно, чи відкриті до підтримки.

Навіть з людьми, які проявляють агресію, можна спілкуватися більш ефективно (та потенційно зменшити емоційну напругу), якщо звертатися до них ввічливо.

Що варто робити, а чого – уникати?

  • Тримайте відкриту, розслаблену поставу: не схрещуйте руки на грудях, не стійте далеко від людини.
  • Підтримуйте зоровий контакт, однак не дивіться на людину занадто довго та пильно.
  • Не відволікайтеся на телефон.
  • Чітко представляйтеся.
  • Підтримуйте спокійний та м’який тон голосу, розмовляйте не надто голосно та швидко.
  • Переконайтесь, що співрозмовник почувається комфортно, спілкуючись з вами.
  • Уважно слухайте людину – це чи не найважливіша підтримка під час комунікації. Детальніше про це пишемо тут.

Ми всі є невід’ємною частиною суспільства. Суспільства, в якому всім має бути комфортно незалежно від статі, віку, фізичних та інших особливостей, де кожному забезпечені однакові права, де враховуються інтереси різних груп та індивідів, де всі залучені до активного громадянського і культурного життя та приносять користь.

Безбар’єрна країна – це не відокремлена територія зі специфічними умовами для окремих людей і не сукупність вибіркових норм і правил. Це новий, вдосконалений формат співіснування рівних між собою людей, модель суспільства, в основі якої лежить соціальний егалітаризм – без обмежень, але з широким колом можливостей для кожного.

Кінцева мета – не навчити пристосовуватись і долати до бар’єри, а створити повністю вільний від них простір. Не створюються окремі умови для людей з інвалідністю та маломобільних груп, молоді та пенсіонерів, чоловіків і жінок, а будується зручна, комфортна, зрозуміла та функціональна система для всіх без виключення.

Саме тому тема безбар’єрності є актуальною для кожного, а тому повинна бути видимою, обговорюваною та підтримуватись тими, хто має політичну вагу. Важливими крокам у цьому напрямку стали запуск ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» і розроблення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, що стосується освіти, роботи, соціального та культурного життя, для її реалізації.

Безбар’єрне середовище – це простір необмежених можливостей, в якому немає місця дискримінації та враховуються інтереси кожного.

Із складовими безбар’єрності, правилами безбар’єрної мови, етикою взаємодії, словником безбар’єрності, календарем можна ознайомитись у «Довіднику безбар’єрності» за посиланням: https://bf.in.ua/ .

Із Комунікаційною стратегією з реалізації Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року можна ознайомитись тут:https://cutt.ly/a1IyEXv.

Із айдентикою можна ознайомитись тут:https://barrierfree.crevv.com/ .