А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Всеукраїнська програма ментального здоров’я `Ти як?`

опубліковано: 18 квітня 2023 оновлено: 20 вересня 2024

Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. А нам усе ще треба дбати про близьких та працювати на перемогу.

Як… я?! Невже це має значення, коли навколо коїться таке жахіття, як війна..?

«Це не на часі».

«Комусь ще гірше, ніж мені».

«Спочатку треба потурбуватися про всіх інших».

«Має бути соромно за моє ниття».

Такі думки першими проминають у свідомості більшості українців, коли їм ставлять запитання: «Ти як?» Бо ж усі ми без винятку з початком повномасштабної війни продовжуємо проживати травматичний досвід.

Утім, далеко не кожен знає, як підтримати себе та близьких, коли тривожні думки перестають бути варіантом норми. Що робити, коли почуття атрофуються і настає повна апатія, і які вони – ознаки перетину емоційних «червоних ліній», коли слід вже й негайно звертатися за порадою до спеціалістів? Часто навіть саме визнання власних психологічних проблем заперечується у свідомості через одну-єдину причину – банальне незнання, що з цими проблемами робити далі.

З метою формування в українському суспільстві культури піклування про психічне здоров’я, за ініціативою першої леді України Олени Зеленської створено Всеукраїнську програму ментального здоров’я Ти як?, мета якої - допомогти українцям усвідомити та визнати власний психічний стан.

Більше інформації щодо дослідження, що робити, аби допомогти собі та іншим, та куди звертатися з цих питань за потреби дізнавайтеся тут: http://howareu.com