Щепитись - від інфекцій захиститись: які щеплення необхідно зробити дорослим та дітям
Імунізація — чи не найбільш ефективний метод профілактики, щоб убезпечити себе та своїх дітей від тяжких захворювань та їхніх наслідків. В умовах воєнного стану зробити необхідні щеплення ще більш важливо, оскільки медична система зосереджена на допомозі військовим та цивільним, які постраждали внаслідок терору з боку росії.
Щеплення в Україні продовжується за календарем для усіх людей, холодовий ланцюг та зберігання вакцин під контролем. Всі наявні вакцини в Україні зареєстровані та кваліфіковані ВООЗ для застосування. Також окрім рутинних щеплень варто робити й додаткові, наприклад, у сезон ГРВІ.
Календарні (рутинні) вакцини забезпечені державою. Зробити їх можна у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно. Додаткові вакцини можна придбати власним коштом в аптечній мережі. Проти COVID-19 вакцинують безоплатно. Зробити їх можуть вам у будь-якому державному закладі охорони здоров’я безоплатно.
ДЛЯ ДОРОСЛИХ
Календарні (рутинні), ревакцинація кожні 10 років:
- Правець + Дифтерія
ДІЗНАЙТЕСЬ, КОЛИ ВОСТАННЄ ВИ РОБИЛИ ЩЕПЛЕННЯ І ЗРОБІТЬ РЕВАКЦИНАЦІЮ, ЗА ПОТРЕБИ.
Додаткові з врахуванням епідсезону:
- Грип
- COVID-19 (якщо ви вже маєте 2 дози, то попіклуйтесь про бустерну чи додаткову).
ДЛЯ ДІТЕЙ
Календарні (рутинні):
- Гепатит В
- Туберкульоз (БЦЖ)
- Поліомієліт
- Дифтерія
- Кашлюк
- Правець
- Гемофільна інфекція
- Кір
- Краснуха
- Епідемічний паротит
Батьків з дітками запрошує на щеплення сімейний лікар, проте поцікавтесь самостійно, за можливості, чи не прийшов час вакцинації.
Додаткові з врахуванням епідсезону та воєнних умов:
- Вітряна віспа (якщо не хворіли)
- Ротавірусна інфекція
- Менінгококова інфекція
- Пневмококова інфекція
- COVID-19. Можна робити дітям від 12 років ковід
- Грип. Можна робити дітям від 6 місяців
- Та інші захворювання, проти яких в Україні зареєстрована вакцина.
Кір – небезпечна хвороба, яка є загрозою для невакцинованих дітей та дорослих. Вона передається повітряно-крапельним шляхом і є надзвичайно заразною. З 10 нещеплених людей, які контактували з хворим, 9 захворіють. Специфічних ліків проти кору не існує. Єдиним захистом від хвороби є вчасна вакцинація.
«Ліків проти кору не існує, проте існує ефективний спосіб запобігти цій хворобі — захистити себе та дітей можна за допомогою вакцинації. Якщо ваша дитина пропустила планове щеплення, важливо його надолужити (ЮНІСЕФ).
Головна причина спалахів кору — низьке охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей у попередні роки. Хвороба часто має тяжкий перебіг, з розвитком ускладнень.
Діти мають отримати два щеплення вакциною КПК: в 1 рік та в 6 років. Якщо дитина пропустила планове щеплення, потрібно наздогнати його якнайшвидше.
Дітям старше 6 років, які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.
Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію, серцево-судинні чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже такі діти вразливіші до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення — серйозніші.
ОБОВ’ЯЗКОВО ПРОКОНСУЛЬТУЙТЕ З ВАШИМ СІМЕЙНИМ ЛІКАРЕМ ТА РОЗПИТАЙТЕ, ЯКІ ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ІМУНІЗАЦІЇ НЕОБХІДНІ ВАМ ТА ВАШІЙ РОДИНІ.
БУДЬТЕ ЗДОРОВІ!
