А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Чорнобиль не має минулого часу

опубліковано: 14 грудня 2022 оновлено: 20 вересня 2024

14 грудня вшановуємо учасників ліквідації наслідків найстрашнішої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС.

Саме сьогодні вшановуємо Героїв, які, ризикуючи своїм життям та здоров'ям, зберегли нам майбутнє.

У ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи брали участь люди найрізноманітніших професій. Це не менше 90 тисяч осіб (за найскромнішими підрахунками), яким довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати дезактивацію приміщень і проммайданчика станції, а також території навколо, проектувати і будувати об'єкт "Укриття" - саркофаг над зруйнованим енергоблоком, готувати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Аварія була локалізована, але багато хто з ліквідаторів ЧАЕС заплатили за це дорогою ціною.

Спорудження захисного саркофага над зруйнованим енергоблоком було завершено 14 грудня 1986 року. 

Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих та потерпілих від її наслідків людей і опромінення тисяч ліквідаторів.

Тож, щороку, саме цього дня, ми вшановуємо відважних ліквідаторів, хто, на щастя, поруч з нами, і вклоняємося пам’яті тих, хто пішов за межу вічності.

Шановні ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції!Низький уклін вам за вашу мужність і подвиг. Нехай Господь пошле вам міцного здоров’я, благополуччя та достатку у родинах. Мирного неба над головою та довгих і щасливих років життя.

Своїх героїв треба знати, шанувати і пам’ятати. Час може лікувати від усього, але не від пам’яті. Пам’ять … Саме вона є рушієм еволюційного поступу в майбутнє й оберегом найвищих загальнолюдських цінностей. І якщо народ пам’ятає уроки своєї історії, він вартий того, щоб дивитись у майбутнє.