А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

​Сезон кліщів у розпалі

опубліковано: 09 квітня 2021 оновлено: 20 травня 2024

Сезон кліщів у розпалі. Розпочинається він у квітні і закінчується у жовтні. Чому ми говоримо про кліщів, а не про мурахів чи інших комах? Про це розповідає лікар- інфекціоніст КНП «Димерська центральна селищна лікарня» Борисенко Леся Борисівна.

З приходом тепла кліщі починають проявляти свою активність та агресивність. Тому не слід забувати, що необачне перебування на природі може призвести до негативних наслідків, а саме – до укусу кліща. Чим же небезпечні кліщі? Кліщі живляться кров’ю людей та тварин, занурившись глибоко у шкіру. У цей час кліщ виділяє анестезуючу рідину, яка робить укус практично безболісним, тому людина може нічого не відчувати. Проте відчутними можуть бути наслідки. Звісно, не усі кліщі переносять збудників захворювань. Водночас, існують такі небезпечні з них, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма), кліщовий вірусний енцефаліт, марсельська гарячка тощо. Поширеною є хвороба Лайма - інфекційне захворювання, відоме також як бореліоз. Особливість хвороби Лайма полягає в тому, що до неї погано виробляється імунітет????.Навіть вилікувавшись від бореліозу, людина може заразитися ним вже через кілька днів після повторного укусу. Після укусу збудники зі слиною паразита потрапляють в кровотік людини, через що бактерії швидко поширюються по всьому організму. Імунна система починає виробляти велику кількість антитіл, що призводить до множинних запальних процесів. Інкубаційний період становить 1–30 днів. Перші прояви хвороби починаються тільки через кілька днів або навіть через місяць. Серед них: почервоніння і запалення місця укусу, свербіж; жар, головні болі, біль у м'язах, втома, шкірний висип, алергічні реакції, аритмія. Симптоми схожі на звичайну застуду, що може викликати труднощі у виявленні причини захворювання. При відсутності своєчасної лікарської допомоги хвороба активно прогресує і викликає серйозні порушення в нервовій, серцево-судинній системі і опорно-руховому апараті.

Як уберегтися ж від зараження? Варто дотримуватися елементарних правил весняних прогулянок: носіння захисного одягу, перебуваючи в лісі чи під деревами в парку, використання засобів проти комах (особливо дітям), ОБОВЯЗКОВИЙ огляд шкіри на виявлення паразитів і їх укусів. У разі виявлення – видалити, обережно викручуючи голівку кліща, обробити місце укусу і ретельно вимити руки з милом. До речі, не забувайте і про своїх домашніх улюбленців!

Собаки та коти можуть як самі бути ураженими, так і принести на собі кліщів до помешкання.

Бережіть себе та будьте здоровими!