А+ Збільшити шрифт

А- Зменшити шрифт

Обережно, зафіксовано випадок сказу на території Димерської громади.

опубліковано: 17 серпня 2021 оновлено: 19 вересня 2024

Згідно протоколу № 3 засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вишгородській районній державній адміністрації від 16 серпня 2021р.:

1.Введено карантинні обмеження на період не менше ніж 60 днів з 14.08.2021 та оголошено неблагополучним щодо сказу територію с. Катюжанка з прилеглими польовими та лісовими масивами, частину території мисливських угідь ПП «Альянс Плюс» та ТОВ «Мисливські Стежки». в радіусі не менше ніж 10 км. від вогнища сказу.

2. Вважається загрозливою зоною, щодо сказу тварин такі населені пункти: с. Гута Катюжанська, с.Рудня Димерська, с. Володимирівка, с .Абрамівка, с.Савенка, с. Литвинівка, с. Лісовичі, с. Миколаївка, с. Литвинівка, с. Рикунь ( Вишгородського району Димерської селищної територіальної громади),с. Феневичі, с. Соснівка (Іванківської селищної територіальної громади), с. Красний Ріг (Бучанського району Бородянської селищної територіальної громади) та частину території мисливських угідь ПП «Альянс Плюс» та ТОВ «Мисливські Стежки».

3. Начальник Вишгородської районної державної лікарні ветеринарної медицини Жуковець Л. М.  має розробити «План заходів по ліквідації вогнища сказу в с. Катюжанка», розпочати проведення 100% подвірного щеплення собак та котів проти сказу в даному населеному пункті та загрозливій зоні, а також з профілактичною метою провести щеплення сприйнятливих тварин до захворювання.     

З 16.08.2021 р. Вишгородська районна державна лікарня ветеринарної медицини в с. Катюжанка уже проводить подвірний обхід стосовно щеплення собак та котів проти сказу. Вакцина безкоштовно! за докладною інформацією звертатись за тел: 095-162-94-60 Наталія В'ячеславівна. 

Сказ - особливо небезпечне вірусне захворювання всіх теплокровних тварин і людини. В Україні дане захворювання реєструється в усіх областях і природно- географічних зонах.

Джерелами сказу є дикі тварини, головним чином із сімейства собачих (вовки, лисиці), а також кажани. Небезпека цих тварин обумовлена наявністю в їх слині великої концентрації вірусу (у вовків - в 90-100%, лисиць - в 80-90%, собак і кішок - в 50%).

Хворі сказом тварини виділяють вірус із слиною і вже в останні дні інкубаційного періоду - за 7-10 днів до появи клінічних проявів і впродовж усього періоду хвороби. Тяжкість клінічних проявів залежить від багатьох чинників: місця проникнення вірусу в організм, його вірулентності та дози, стану організму людини або тварини. Вірогідність зараження при укусах хворим собаками становить 14%, лисицями - до 30%, вовками - 70%. Тривалість інкубаційного періоду залежить від локалізації укусу (обличчя, шия, нижні або верхні кінцівки, тулуб).

У людини інкубаційний період може тривати в середньому 30-90 днів, найкоротший - 7 днів. Враховуючи те, що вірус в слині з'являється за 7-10 днів до появи клінічних симптомів. Необхідно пам'ятати, що тварин, які нанесли укуси, необхідно ізолювати і проводити за ними 10-денний ветеринарний нагляд.

Постраждалі від укусів та подряпані бродячими, домашніми або дикими тваринами, повинні негайно звернутися за медичною допомогою для отримання невідкладної допомоги і вирішення питання про проведення лікувально-профілактичної імунізації. При можливості необхідно самостійно промити рану значною кількістю мильної води, краї рани змазати 70-градусним спиртом або 5% розчином йоду, накласти асептичну суху пов’язку і звернутися до лікаря.